Ubezpieczenie na życie

Każdego dnia dbasz o siebie i swoją rodzinę. Zwykle nie myślisz o tym, że mogą Was spotkać nieszczęścia w postaci wypadków, czy chorób. „Nie potrzebuję ubezpieczenia na życie, bo mnie na pewno nic złego nie spotka”; „Mam ubezpieczenie grupowe w pracy, po co mi dodatkowe ubezpieczenie na życie”; „Ubezpieczenia na życie są drogie.” Na pewno każdy z nas choć raz usłyszał takie słowa. Jednak czy są prawdziwe?

 

Rozmowy dotyczące zabezpieczenia bliskich po naszej śmierci zawsze są trudne. Jednak nasze życie i zdrowie to nubezpieczenie na życieajcenniejsze co mamy. Ponieważ nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co nas czeka, warto pomyśleć o bezpieczeństwie finansowym swoich najbliższych już teraz i zadbać o właściwą ochronę. Życia i zdrowia nie jesteś w stanie wycenić, ale jego standard już tak. Nie zapobiegniesz wystąpieniu niespodziewanych zdarzeń, ale możesz w dużej mierze złagodzić ich skutki. Posiadając polisę na życie, która jest dopasowana do potrzeb całej rodziny nie musisz martwić się o przyszłość.

 

Oto 5 powodów, dla których warto zainwestować w indywidualne ubezpieczenie na życie.Polisa na życie to gwarancja :

1.Stabilności finansowej

Polisa na życie pozwala na utrzymanie stabilności finansowej najbliższym po śmierci ubezpieczonego. Jeśli masz wykupioną polisę na życie, Twoja rodzina dostanie pieniądze z ubezpieczenia, w przypadku śmierci naturalnej oraz w przypadku śmierci związanej z:

  • długotrwałą chorobą,
  • nieszczęśliwym wypadkiem,
  • poważnym zachorowaniem, np.na chorobą nowotworową, zawał czy udar.

Ubezpieczenia życiowe gwarantują bezpieczeństwo i spokój najbliższym po śmierci ubezpieczonego.

2.Spłaty Twoich zobowiązań finansowych

Polisa na życie zabezpiecza również Twoje zobowiązania finansowe. Może to być na przykład kredyt hipoteczny czy gotówkowy. Śmierć lub poważne zachorowanie głównego żywiciela rodziny może poważnie pogorszyć sytuację materialną najbliższych. Bez zabezpieczenia w postaci świadczenia otrzymanego od towarzystwa ubezpieczeniowego, spłata rat i inne comiesięczne wydatki, na pewno wpłyną negatywnie na sytuację finansową rodziny.

3.Wsparcia w ciężkiej chorobie

Specjalistyczne leczenie wymaga często leków i terapii, które nie są refundowane przez NFZ. W zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia pieniądze z polisy można przeznaczyć np. na wizyty lekarskie, badania lub zabiegi rehabilitacyjne. Ubezpieczenie pozwoli na szybszy powrót do zdrowia i pełnej sprawności. Pieniądze mogą również stanowić wsparcie budżetu domowego. Twoja rodzina może wykorzystać pieniądze na bieżące wydatki, jeśli nie będziesz w stanie pracować.

4.Wsparcia Twoich dzieci w ich starcie w dorosłość

Polisa na życie to zabezpieczenie dla dzieci w przypadku śmierci rodziców. Otrzymane pieniądze pozwolą na dalsze kształcenie oraz pokryją codzienne wydatki. Zazwyczaj suma ubezpieczenia jest na tyle wysoka, iż środki zapewnią dzieciom odpowiednie warunki życia do momentu osiągnięcia przez nie pełnoletności. Wykupienie polisy jest więc szczególnie ważne w przypadku posiadania małoletnich dzieci.

5.Bezpieczeństwa Twojego i Twoich bliskich

Wykupienie ubezpieczenia na życie zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Tak, ale Dlaczego? Dlatego, że osoba ubezpieczona nie musi się już obawiać się o przyszłość swoją i swoich najbliższych. Gdy w Twoim życiu następują gwałtowne zmiany, np. pojawia się choroba, nieszczęśliwy wypadek lub śmierć bliskiej osoby wyjątkowym wsparciem staje się wtedy ubezpieczenie na życie. I zdrowie

Ubezpieczenie życia i zdrowia jest więc tak naprawdę kluczowym ubezpieczeniem. Jeśli posiadasz tylko NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków) albo ubezpieczenie grupowe, zastanów się, czy na pewno jednak to Ci wystarczy. Czy nie warto jednak rozważyć zakup ubezpieczenia na życie ? Wybierz odpowiedni dla Ciebie zakres ubezpieczenia i zadbaj o przyszłość Twoją i Twoich bliskich.

Więcej na temat ubezpieczenia życia i zdrowia znajdziesz na : www.gorzowubezpieczenia.pl/ubezpieczenie-zycia-i-zdrowia

Pamiętaj Twoja przyszłość w Twoich rękach !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *