Ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie


Każdego dnia dbasz o siebie i swoją rodzinę. Zwykle nie myślisz o tym, że mogą Was spotkać nieszczęścia w postaci wypadków, czy chorób. „Nie potrzebuję ubezpieczenia na życie, bo mnie na pewno nic złego nie spotka”; „Mam ubezpieczenie grupowe w pracy, po co mi dodatkowe ubezpieczenie na życie"; „Ubezpieczenia na życie są drogie.” Na pewno każdy z nas choć raz usłyszał takie słowa. Jednak czy są prawdziwe?

Rozmowy dotyczące zabezpieczenia bliskich po naszej śmierci zawsze są trudne. Jednak nasze życie i zdrowie to najcenniejsze co mamy. Ponieważ nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co nas czeka, warto pomyśleć o bezpieczeństwie finansowym swoich najbliższych już teraz i zadbać o właściwą ochronę. Życia i zdrowia nie jesteś w stanie wycenić, ale jego standard już tak. Nie zapobiegniesz wystąpieniu niespodziewanych zdarzeń, ale możesz w dużej mierze złagodzić ich skutki. Posiadając polisę na życie, która jest dopasowana do potrzeb całej rodziny nie musisz martwić się o przyszłość.

ubezpieczenie na życie

Musisz przeczytać

ac

Ubezpieczenia komunikacyjne-kolejna zmiana

Ubezpieczenia komunikacyjne – zmiana od 17 czerwca 2022 Od 17 czerwca 2022 roku wchodzi w życie zmiana przepisów o mandatach i punktach karnych. Firmy ubezpieczeniowe będą mogły pozyskiwać wgląd w …

0 komentarzy
agencja ubezpieczeniowa gorzów

OC motocykla-ile wynosi kara w 2022 roku?

OC motocykla-ile wynosi kara w 2022 roku?   Polisa OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego. Czyli jej posiadanie jest obligatoryjne nie tylko dla właścicieli samochodów, ale i …

0 komentarzy
opalanie

Czym jest czerniak?

Czym jest czerniak?   Pomimo tego, że moda na opalanie minęła, od lat obserwuje się stały wzrost zachorowania na czerniaka. W ciągu ostatnich 30 lat liczba chorych wzrosła o 300 …

0 komentarzy

Znajdziesz mnie:

Powód 1 Stabilność finansowa

Polisa na życie pozwala na utrzymanie stabilności finansowej najbliższym po śmierci ubezpieczonego. Jeśli masz wykupioną polisę na życie, Twoja rodzina dostanie pieniądze z ubezpieczenia, w przypadku śmierci naturalnej oraz w przypadku śmierci związanej z:

  • długotrwałą chorobą,
  • nieszczęśliwym wypadkiem,
  • poważnym zachorowaniem, np.na chorobą nowotworową, zawał czy udar.

Ubezpieczenia życiowe gwarantują bezpieczeństwo i spokój najbliższym po śmierci ubezpieczonego.

 

Powód 2 Spłata zobowiązań finansowych

Polisa na życie zabezpiecza również Twoje zobowiązania finansowe. Może to być na przykład kredyt hipoteczny czy gotówkowy. Śmierć lub poważne zachorowanie głównego żywiciela rodziny może poważnie pogorszyć sytuację materialną najbliższych. Bez zabezpieczenia w postaci świadczenia otrzymanego od towarzystwa ubezpieczeniowego, spłata rat i inne comiesięczne wydatki, na pewno wpłyną negatywnie na sytuację finansową rodziny.

 

Powód 3 Wsparcie w ciężkiej chorobie

Specjalistyczne leczenie wymaga często leków i terapii, które nie są refundowane przez NFZ. W zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia pieniądze z polisy można przeznaczyć np. na wizyty lekarskie, badania lub zabiegi rehabilitacyjne. Ubezpieczenie pozwoli na szybszy powrót do zdrowia i pełnej sprawności. Pieniądze mogą również stanowić wsparcie budżetu domowego. Twoja rodzina może wykorzystać pieniądze na bieżące wydatki, jeśli nie będziesz w stanie pracować.

 

ubezpieczenie na życie

Powód 4 Wsparcie Twoich dzieci w ich starcie w dorosłość

Polisa na życie to zabezpieczenie dla dzieci w przypadku śmierci rodziców. Otrzymane pieniądze pozwolą na dalsze kształcenie oraz pokryją codzienne wydatki. Zazwyczaj suma ubezpieczenia jest na tyle wysoka, iż środki zapewnią dzieciom odpowiednie warunki życia do momentu osiągnięcia przez nie pełnoletności. Wykupienie polisy jest więc szczególnie ważne w przypadku posiadania małoletnich dzieci.

 

Powód 5 Bezpieczeństwo Twoje i Twoich najbliższych

Wykupienie ubezpieczenia na życie zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Tak, ale Dlaczego? Dlatego, że osoba ubezpieczona nie musi się już obawiać się o przyszłość swoją i swoich najbliższych. Gdy w Twoim życiu następują gwałtowne zmiany, np. pojawia się choroba, nieszczęśliwy wypadek lub śmierć bliskiej osoby wyjątkowym wsparciem staje się wtedy ubezpieczenie na życie. I zdrowie

Ubezpieczenie życia i zdrowia jest więc tak naprawdę kluczowym ubezpieczeniem. Jeśli posiadasz tylko NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków) albo ubezpieczenie grupowe, zastanów się, czy na pewno jednak to Ci wystarczy. Czy nie warto jednak rozważyć zakup ubezpieczenia na życie ? Wybierz odpowiedni dla Ciebie zakres ubezpieczenia i zadbaj o przyszłość Twoją i Twoich bliskich.

Więcej na temat ubezpieczenia życia i zdrowia znajdziesz na : www.gorzowubezpieczenia.pl/ubezpieczenie-zycia-i-zdrowia

Pamiętaj Twoja przyszłość w Twoich rękach !

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.