Co warto wziąć pod uwagę gdy chcemy wykupić ubezpieczenie?

Ubezpieczenie jest niezwykle przydatne i daje naprawdę duże poczucie bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy mowa o polisie na życie, na nieruchomość, czy na samochód. Dzięki odpowiednio dobranemu ubezpieczeniu można odetchnąć z ulgą nawet w sytuacji, kiedy dojdzie do kolizji, wydarzenia losowego, zniszczenia mienia czy zachorowania. Dobrze dopasowany typ ubezpieczenia w znacznym stopniu pokryje koszty napraw, remontów lub leczenia. Aby jednak mogło ono spełnić stawiane mu wymogi, najpierw należy dobrze zastanowić się, jakie są oczekiwania wobec niego.

Na jakiej podstawie wybierać ubezpieczenie?

Wykupując ubezpieczenie, wiele osób zwraca uwagę przede wszystkim na korzystną cenę. Dotyczy to przede wszystkim polis samochodowych i ubezpieczeń nieruchomości. Jest to duży błąd, ponieważ w razie wypadku może okazać się, że polisa nie pokryje kosztów napraw. Jeżeli auto jest używane praktycznie codziennie, to lepiej zdecydować się na bogatszy pakiet, obejmujący naprawy po wypadkach. Jeżeli chodzi o ubezpieczenie domu, to również lepiej zdecydować się na szerszy pakiet. Tak naprawdę nigdy nie wiadomo, kiedy może dojść do zalania czy zwarcia, powodującego zniszczenie pomieszczeń lub do włamania.

Najszerszą ofertę przedstawia grupa ubezpieczeń na życie i zdrowie. Tego typu polisy mogą obejmować tylko podstawy, nieco szerszy zakres lub chronić przed skutkami wszelakich schorzeń i nieszczęśliwych wypadków. Obecnie dostępne są również ubezpieczenia dedykowane konkretnym chorobom. Warto się na nie zdecydować w przypadku, kiedy w rodzinie dziedziczone są schorzenia kardiologiczne czy nowotwory. W przypadku osób, które dużo podróżują, warto zdecydować się na polisę, która weźmie to pod uwagę. Niektóre polisy oferują także zabezpieczenie zobowiązań finansowych.

klofta ubezpieczeniaO mnie

Nazywam się Maciej Klofta i od ponad 20 lat działam w branży ubezpieczeniowej. Jestem specjalistą od ubezpieczeń komunikacyjnych, majątkowych, firmowych i życiowych.

Z zamiłowania aktywnie gram w golfa i jestem zaangażowanym działaczem Gorzowskiego Klubu Golfowego.Na co dzień pomagam innym w dbaniu o to co dla nich najważniejsze. Dzielę się tym co wiem i tym co mnie inspiruje. Na moim blogu znajdziesz darmowe narzędzia i materiały, które ułatwią Twoje codzienne życie.

Musisz przeczytać

samolot, globus, laptop

Ubezpieczenie na wakacje – o co warto zadbać?

Planując wakacje, większość osób skupia się na znalezieniu ciekawego miejsca oraz komfortowego noclegu. Niestety mało kto przywiązuje większą wagę do zadbania o odpowiednie ubezpieczenie, powołując się na to, że bardzo …

0 komentarzy

Co warto wziąć pod uwagę gdy chcemy wykupić ubezpieczenie?

Ubezpieczenie jest niezwykle przydatne i daje naprawdę duże poczucie bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy mowa o polisie na życie, na nieruchomość, czy na samochód. Dzięki odpowiednio dobranemu ubezpieczeniu można odetchnąć …

nowe przepisy drogowe

Nowe przepisy drogowe od 17 września 2022

Nowe przepisy drogowe od 17 września 2022 roku   We wrześniu zmotoryzowanych czeka kolejna zmiana przepisów drogowych. Od 17 września za niektóre wykroczenia będzie można otrzymać nawet 15 punktów karnych! …

0 komentarzy

Znajdziesz mnie: