Co warto wziąć pod uwagę gdy chcemy wykupić ubezpieczenie?

Ubezpieczenie jest niezwykle przydatne i daje naprawdę duże poczucie bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy mowa o polisie na życie, na nieruchomość, czy na samochód. Dzięki odpowiednio dobranemu ubezpieczeniu można odetchnąć z ulgą nawet w sytuacji, kiedy dojdzie do kolizji, wydarzenia losowego, zniszczenia mienia czy zachorowania. Dobrze dopasowany typ ubezpieczenia w znacznym stopniu pokryje koszty napraw, remontów lub leczenia. Aby jednak mogło ono spełnić stawiane mu wymogi, najpierw należy dobrze zastanowić się, jakie są oczekiwania wobec niego.

ubezpieczenia

Na jakiej podstawie wybierać ubezpieczenie?

Wykupując ubezpieczenie, wiele osób zwraca uwagę przede wszystkim na korzystną cenę. Dotyczy to przede wszystkim polis samochodowych i ubezpieczeń nieruchomości. Jest to duży błąd, ponieważ w razie wypadku może okazać się, że polisa nie pokryje kosztów napraw. Jeżeli auto jest używane praktycznie codziennie, to lepiej zdecydować się na bogatszy pakiet, obejmujący naprawy po wypadkach. Jeżeli chodzi o ubezpieczenie domu, to również lepiej zdecydować się na szerszy pakiet. Tak naprawdę nigdy nie wiadomo, kiedy może dojść do zalania czy zwarcia, powodującego zniszczenie pomieszczeń lub do włamania.

Najszerszą ofertę przedstawia grupa ubezpieczeń na życie i zdrowie. Tego typu polisy mogą obejmować tylko podstawy, nieco szerszy zakres lub chronić przed skutkami wszelakich schorzeń i nieszczęśliwych wypadków. Obecnie dostępne są również ubezpieczenia dedykowane konkretnym chorobom. Warto się na nie zdecydować w przypadku, kiedy w rodzinie dziedziczone są schorzenia kardiologiczne czy nowotwory. W przypadku osób, które dużo podróżują, warto zdecydować się na polisę, która weźmie to pod uwagę. Niektóre polisy oferują także zabezpieczenie zobowiązań finansowych.

.

klofta ubezpieczeniaO mnie

Nazywam się Maciej Klofta i od ponad 20 lat działam w branży ubezpieczeniowej. Jestem specjalistą od ubezpieczeń komunikacyjnych, majątkowych, firmowych i życiowych.

Z zamiłowania aktywnie gram w golfa i jestem zaangażowanym działaczem Gorzowskiego Klubu Golfowego.Na co dzień pomagam innym w dbaniu o to co dla nich najważniejsze. Dzielę się tym co wiem i tym co mnie inspiruje. Na moim blogu znajdziesz darmowe narzędzia i materiały, które ułatwią Twoje codzienne życie.

Musisz przeczytać

ac

Ubezpieczenia komunikacyjne-kolejna zmiana

Ubezpieczenia komunikacyjne – zmiana od 17 czerwca 2022 Od 17 czerwca 2022 roku wchodzi w życie zmiana przepisów o mandatach i punktach karnych. Firmy ubezpieczeniowe będą mogły pozyskiwać wgląd w …

0 komentarzy
agencja ubezpieczeniowa gorzów

OC motocykla-ile wynosi kara w 2022 roku?

OC motocykla-ile wynosi kara w 2022 roku?   Polisa OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego. Czyli jej posiadanie jest obligatoryjne nie tylko dla właścicieli samochodów, ale i …

0 komentarzy
opalanie

Czym jest czerniak?

Czym jest czerniak?   Pomimo tego, że moda na opalanie minęła, od lat obserwuje się stały wzrost zachorowania na czerniaka. W ciągu ostatnich 30 lat liczba chorych wzrosła o 300 …

0 komentarzy

Znajdziesz mnie: