Ubezpieczenie na wakacje – o co warto zadbać?

Planując wakacje, większość osób skupia się na znalezieniu ciekawego miejsca oraz komfortowego noclegu. Niestety mało kto przywiązuje większą wagę do zadbania o odpowiednie ubezpieczenie, powołując się na to, że bardzo mało prawdopodobny jest wypadek w ciągu urlopu. Tak  naprawdę podczas wakacyjnego wypoczynku zarówno w Polsce, jak i na świecie może dojść do przeróżnych sytuacji, z których ubezpieczenie pozwoli wyjść obronną ręką.

Na czym skupić się podczas wyboru ubezpieczenia?

Wybierając ubezpieczenie na wakacje, należy bardzo wnikliwie wczytać się w ich opis. Dzięki temu można dopasować opcję najlepiej odpowiadającą potrzebom i wymaganiom. Jako że obecnie na rynku dostępnych jest naprawdę sporo ofert, warto skorzystać z pomocy doradcy ubezpieczeniowego. Po przeprowadzeniu wywiadu na temat potrzeb oraz wymagań jest on w stanie dobrać ofertę, która w razie potrzeby sprawdzi się najlepiej.

W przypadku wyboru ubezpieczenia na wakacje należy zwrócić szczególną uwagę na zakres ochrony – im szerszy, tym większe poczucie bezpieczeństwa. Warto również sprawdzić, na sumę gwarantowaną. Nie powinna być ona niższa niż 30 tysięcy Euro na terenie Europy. Poza Europą najniższa kwota gwarantowana powinna wynosić 40 tysięcy Euro. Kolejną sprawą, o którą warto dopytać, jest podział tej kwoty na poszczególne usługi – dzięki temu w razie nagłego wypadku można mieć pewność, że ubezpieczenie pokryje koszt leczenia.

Co jeszcze warto sprawdzić, wybierając ubezpieczenie na wakacje?

W przypadku tego rodzaju ubezpieczenia dostępne są różne rozszerzenia, które można dobrać już do własnych potrzeb. Mowa tu na przykład o ubezpieczeniu od urazów powstałych podczas uprawiania sportu. Im wyższa kwota i szerszy zakres ubezpieczenia, tym lepsza ochrona przed wypadkami i ich kosztami.

klofta ubezpieczeniaO mnie

Nazywam się Maciej Klofta od ponad 20 lat działam w branży ubezpieczeniowej. Jestem specjalistą od ubezpieczeń komunikacyjnych, majątkowych, firmowych i życiowych.

Z zamiłowania aktywnie gram w golfa i jestem zaangażowanym działaczem Gorzowskiego Klubu Golfowego.Na co dzień pomagam innym w dbaniu o to co dla nich najważniejsze. Dzielę się tym co wiem i tym co mnie inspiruje. Na moim blogu znajdziesz darmowe narzędzia i materiały, które ułatwią Twoje codzienne życie.

Musisz przeczytać

samolot, globus, laptop

Ubezpieczenie na wakacje – o co warto zadbać?

Planując wakacje, większość osób skupia się na znalezieniu ciekawego miejsca oraz komfortowego noclegu. Niestety mało kto przywiązuje większą wagę do zadbania o odpowiednie ubezpieczenie, powołując się na to, że bardzo …

0 komentarzy

Co warto wziąć pod uwagę gdy chcemy wykupić ubezpieczenie?

Ubezpieczenie jest niezwykle przydatne i daje naprawdę duże poczucie bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy mowa o polisie na życie, na nieruchomość, czy na samochód. Dzięki odpowiednio dobranemu ubezpieczeniu można odetchnąć …

nowe przepisy drogowe

Nowe przepisy drogowe od 17 września 2022

Nowe przepisy drogowe od 17 września 2022 roku   We wrześniu zmotoryzowanych czeka kolejna zmiana przepisów drogowych. Od 17 września za niektóre wykroczenia będzie można otrzymać nawet 15 punktów karnych! …

0 komentarzy

Znajdziesz mnie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *