PZU assistance

PZU assistance - dlaczego warto?


 

Ubezpieczenie assistance należy do grupy ubezpieczeń dobrowolnych. Auto Assistance zazwyczaj występuje w kilku różnych wariantach – podstawowym oraz rozszerzonych. Dlatego można dopasować zakres ochrony ubezpieczeniowej do indywidualnych potrzeb ubezpieczonego. Niektórzy ubezpieczyciele, w tym PZU, gwarantują podstawowy wariant ubezpieczenia assistance w pakiecie z obowiązkowym ubezpieczeniem OC.

 

PZU Pomoc W Drodze – dla kogo?

PZU Pomoc w Drodze jest skierowane do osób posiadających motocykl, samochód osobowy lub ciężarowy i chcą zapewnić sobie wsparcie w razie problemów na drodze. Warto zaznaczyć,że ubezpieczenie assistance w PZU w wersji podstawowej otrzymujesz w ramach zawartej umowy PZU Auto OC lub PZU Auto AC.

 

 

Kiedy otrzymasz pomoc od PZU?

Dzięki PZU Pomoc w Drodze otrzymasz wsparcie w razie problemów z samochodem lub coś stanie się Twoim pasażerom. W zależności od wybranego wariantu PZU zorganizuje pomoc, gdy zabraknie Ci paliwa, będziesz mieć wypadek lub awarię. W takich sytuacjach ubezpieczyciel zapewni Ci holowanie, samochód zastępczy, nocleg, opiekę nad dziećmi, zmiennika kierowcy i wiele innych usług. Dlatego wykupując ubezpieczenia assistance warto szczegółowo zapoznać się z zakresem oferowanych przez ubezpieczyciela usług. Może bowiem okazać się, że płacimy za usługę,której nie potrzebujemy lub zakres ubezpieczenia nie obejmuje np. holowania powyżej 150 km , a wyjeżdżamy w długie trasy.

samochody

Warianty PZU Pomoc w Drodze.

Assistance PZU Pomoc w Drodze dostępne jest w trzech wariantach:

Komfort - ten wariant otrzymujesz, kiedy zawierasz umowę PZU Auto OC lub PZU Auto AC. Za ten wariant nie płacisz dodatkowej składki,dlatego obejmuje on podstawowe usługi assistance w Polsce , m.in.: doraźną naprawę unieruchomionego pojazdu, holowanie do 150 km, parking do 3 dni.

Super - wariant ten jest skierowany do osób, które chcą mieć zagwarantowaną dodatkową pomoc w Polsce, także w razie awarii czy kłopotów za granicą.

Wariant Super jest dostępny w opcjach: PZU Pomoc w Drodze Super PL – działa w Polsce podczas, gdy PZU Pomoc w Drodze Super PL + EU – działa w Polsce, innych krajach Europy, Algierii, Maroku, Izraelu oraz Tunezji – z wyłączeniem Mołdawii i Rosji.

Wariant Super obejmuje m.in.: przewóz do szpitala,  samochód zastępczy, opiekę nad dziećmi, dowóz paliwa. Nowością jest możliwość weryfikacji stanu technicznego pojazdu przed zakupem, gdy ubezpieczony pojazd uległ wypadkowi.

PZU GO

Ten wariant możesz kupić razem z wariantem Komfort albo Super. Istotne jest,że w wariancie tym razem z polisą otrzymujesz czujnik PZU GO, który w razie poważniejszego wypadku prześle ubezpieczycielowi powiadomienie i  w razie potrzeby zostanie wezwana pomoc.

Rozszerzenia Assistance PZU

Wariant Assistance Super można rozszerzyć dokupując usługę: holowania bez limitu, naprawy awarii pod domem oraz kiedy wykorzystujesz swój samochód w sposób niestandardowy (przewozisz zarobkowo ludzi, przesyłki kurierskie lub wynajmujesz pojazd zarobkowo).

assistance

Dlaczego warto wybrać PZU Pomoc w Drodze?

Przede wszystkim PZU dysponuje największą siecią assistance. PZU Komfort w Drodze to ponad 700 partnerów świadczących usługi pomocy drogowej, około 740 wypożyczalni samochodów i największa hybrydowa flota w Polsce- prawie 300 samochodów zastępczych Toyota Auris. PZU oferuje unikalną usługę PZU GO – automatyczne wykrywanie niebezpiecznych sytuacji.

Sprawdź nowe świadczenia dla wariantów SUPER i Super Truck.

Kiedy potrzebujesz pomocy dzwoń pod całodobowy telefon:  801 102 102 lub 22 566 55 55

klofta ubezpieczeniaO mnie

Nazywam się Maciej Klofta od ponad 20 lat działam w branży ubezpieczeniowej. Jestem specjalistą od ubezpieczeń komunikacyjnych, majątkowych, firmowych i życiowych.

Z zamiłowania aktywnie gram w golfa i jestem zaangażowanym działaczem Gorzowskiego Klubu Golfowego.Na co dzień pomagam innym w dbaniu o to co dla nich najważniejsze. Dzielę się tym co wiem i tym co mnie inspiruje. Na moim blogu znajdziesz darmowe narzędzia i materiały, które ułatwią Twoje codzienne życie.

Musisz przeczytać

ac

Ubezpieczenia komunikacyjne-kolejna zmiana

Ubezpieczenia komunikacyjne – zmiana od 17 czerwca 2022 Od 17 czerwca 2022 roku wchodzi w życie zmiana przepisów o mandatach i punktach karnych. Firmy ubezpieczeniowe będą mogły pozyskiwać wgląd w …

0 komentarzy
agencja ubezpieczeniowa gorzów

OC motocykla-ile wynosi kara w 2022 roku?

OC motocykla-ile wynosi kara w 2022 roku?   Polisa OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego. Czyli jej posiadanie jest obligatoryjne nie tylko dla właścicieli samochodów, ale i …

0 komentarzy
opalanie

Czym jest czerniak?

Czym jest czerniak?   Pomimo tego, że moda na opalanie minęła, od lat obserwuje się stały wzrost zachorowania na czerniaka. W ciągu ostatnich 30 lat liczba chorych wzrosła o 300 …

0 komentarzy

Znajdziesz mnie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.