OC w Gorzowie Wielkopolskim – drogo czy tanio ?

OC w Gorzowie Wielkopolskim  -  drogo czy tanio ?


Towarzystwa ubezpieczeniowe określając stawkę ubezpieczenia OC ( odpowiedzialności cywilnej ) posiadaczy pojazdów mechanicznych biorą pod uwagę wiele czynników. Cena ubezpieczenia OC zależy m.in. od bezszkodowej jazdy, miejsca zamieszkania właściciela,  jego wieku czy stażu posiadania prawa jazdy.

Od czego zależy cena ubezpieczenia OC ?

Wpływ na wysokość składki OC samochodu ma wiele czynników. Składkę ubezpieczenia OC określa się na bazie składki podstawowej wyliczonej w oparciu o:

  • parametry pojazdu – marka, model, typ, pojemność silnika ,
  • przeznaczenie- czy pojazd będzie użytkowany prywatnie czy w celach zarobkowych,
  • kod pocztowy miejsce rejestracji pojazdu,
  • wiek ubezpieczającego i współwłaścicieli.

Składka jest następnie pomniejsza o zniżki ( np. bezszkodową jazdę ) lub powiększana o zwyżki ( np. krótki staż posiadania prawa jazdy ).

 

samochody

Musisz przeczytać

ubezpieczenie szkolne

Ubezpieczenie szkolne (NNW) dzieci i młodzieży – jak wybrać?

Ubezpieczenie szkolne (NNW) dzieci i młodzieży – jak wybrać?    Co roku w szkole dochodzi do ponad 60 tysięcy wypadków dzieci i młodzieży. To więcej niż wypadków drogowych zgłoszonych policji. …

0 komentarzy

Wzrost kary za brak OC w 2022

Wzrost kary za brak OC w 2022 roku Rząd przedstawił propozycje wzrostu płacy minimalnej w 2022 roku do 3 tysięcy brutto. Co to oznacza dla kierowców? Zgodnie z aktualnymi rozporządzeniami …

0 komentarzy
ubezpieczenie życia

Ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie Każdego dnia dbasz o siebie i swoją rodzinę. Zwykle nie myślisz o tym, że mogą Was spotkać nieszczęścia w postaci wypadków, czy chorób. „Nie potrzebuję ubezpieczenia na …

0 komentarzy

Znajdziesz mnie:

Dlaczego w Gorzowie Wlkp. za OC płacisz więcej ?

Statystycznie mieszkańcy większych miast płacą za ubezpieczenie OC więcej. Ubezpieczyciele ustalając wysokość składki dla danego regionu biorą pod uwagę natężenie ruchu oraz ilość zdarzeń na drodze, czyli „szkodowość „ kierowców. Kierowcy z większym miast mogą płacić nawet  o 16% więcej za polisę OC niż ci z mniejszych miejscowości. Największe różnice występują we Wrocławiu, Poznaniu i Gorzowie Wielkopolskim. (źródło: mfind.pl).  Mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego zapłaci za OC więcej niż mieszkaniec podgorzowskiej wsi. Kierowca mieszkający w Gorzowie Wlkp., będący w tym samych wieku, posiadający takie same zniżki i samochód za ubezpieczenie OC zapłaci więcej niż mieszkaniec np. Santoka. W Gorzowie Wielkopolskim ubezpieczenie OC samochodu może być nawet o 25 % droższe ,niż w okolicznych miejscowościach.

auto

Jak obniżyć składkę ubezpieczenia OC ?

Prowadź bezpiecznie - bezpieczna jazda okazuje się bardzo opłacalna. Dzięki bezkolizyjnej jeździe przez kilka lat można obniżyć cenę OC nawet o kilkadziesiąt procent.

Rozważ współwłaściciela – jeżeli jesteś młodym kierowcą możesz obniżyć cenę swojego OC dzięki zniżkom bardziej doświadczonego kierowcy. Należy jednak pamiętać, że szkoda spowodowana przez młodego kierowcę ma wpływ na utratę zniżek współwłaściciela. Można się przed tym uchronić poprzez wykupienie dodatkowego ubezpieczenia „ochrony zniżek”. Dzięki temu nawet po szkodzie właściciel, jak i współwłaściciel zachowają wypracowanej dotychczas zniżki w danej firmie ubezpieczeniowej. Dlatego jeżeli posiadasz kilka samochodów ubezpiecz je w jednej firmie.

Kupuj w pakiecie - wiele firm ubezpieczeniowych proponuje zniżki jeżeli jednocześnie dokonasz zakupu innego ubezpieczenia np. ubezpieczenia AC czy NNW. Warto rozważyć taką opcję, ponieważ może okazać się, że za dodatkowe ubezpieczenie nie płacimy w ogóle lub niewielką kwotę.

Płać jednorazowo - rozłożenie płatności na raty może spowodować wzrost składki nawet o 25 %. Warto więc wybrać opcje jednorazowej opłaty za polisę.

Kup mniejszy samochód –im pojazd ma większą pojemność, tym więcej zapłacisz za OC. Jeśli jesteś początkującym kierowcą lub chcesz zaoszczędzić warto rozważyć zakup samochodu z mniejszym silnikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *