Prywatna opieka medyczna

Dlaczego warto korzystać z prywatnej opieki medycznej ?

Zdrowie to jedna z najważniejszych wartości w życiu człowieka. Gdy go zabraknie – obowiązki, praca, zobowiązania, schodzą na dalszy plan. Obecnie istnieje możliwość leczenia w ramach usług oferowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jednak rzeczywistość  leczenia NFZ to – długie kolejki, brak specjalistów, znaczny czas oczekiwania na wizytę. Obecnie możesz jednak zrobić dla siebie więcej, zadbać o swoje zdrowie i rodzinę decydując się na prywatną opiekę medyczną.

Państwowa a prywatna opieka medyczna

Kilka miesięcy lub nawet lat oczekiwania do lekarzy specjalistów – endokrynologów, okulistów, kardiologów. Długie kolejki do lekarzy internistów,Prywatna opieka medyczna miesiące oczekiwania na badania specjalistyczne. Dodatkowo trudności z dodzwonieniem się do rejestracji, brak czasu na rzetelną diagnozę i przestarzała technologia używana w weryfikowaniu objawów chorób – to rzeczywistość państwowej opieki zdrowotnej.

Płacąc obowiązkowe składki ubezpieczeniowe, nie ma gwarancji, że na czas zostaniesz przyjęty do lekarza. Niestety, brak personelu, znaczna biurokracja – utrudnia efektywne świadczenie opieki zdrowotnej. Możesz sprawdzić, dostęp do wybranego specjalisty w ramach NFZ na stronie: terminyleczenia.nfz.gov.pl

Naprzeciw potrzebom pacjentów wychodzi prywatna opieka medyczna.Prywatna opieka medyczna daje wiele korzyści osobom, które potrzebują stałych wizyt lekarskich, jak i pomocy w nagłych przypadkach. Korzystanie z pakietów, umożliwia szybkie zapisanie się na wizytę do wybranego specjalisty, zrealizowanie określonych badań czy zatroszczenie się o zdrowie najbliższych.

Co pacjent wiedzieć powinien, zanim zdecyduje się na polisę zdrowotną?

Obecnie na rynku są dostępne ubezpieczenia zdrowotne, które pozwalają skorzystać z różnego rodzaju wizyt lekarskich oraz badań w ramach wykupionego abonamentu. Miesięczna opłata uprawnia pacjenta i jego bliskich do zapisania się do specjalisty, konsultacji diagnostycznych, badań laboratoryjnych. Im bardziej rozbudowany plan zdrowotny, tym większa dostępność różnorodnych specjalizacji.

Prywatna opieka medyczna

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują różnorodne pakiety i rozwiązania. Przed podjęciem decyzji o zakupieniu odpowiedniej polisy, warto dowiedzieć się więcej o zaletach prywatnej opieki zdrowotnej. Najlepszym pomysłem jest zdecydowanie się na bezpośrednią rozmowę z agentem, który opowie o możliwościach jakie daje Ci prywatna opieka medyczna i przedstawi zalety danego pakietu.

Prywatną opiekę medyczną możesz wykupić bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że umówisz się na rozmowę telefoniczną z ekspertem i wybierzesz dla siebie najkorzystniejszy wariant polisy.

Dla kogo prywatna opieka medyczna?

Pakiety medyczne są przeznaczone dla osób od 18 do 65 roku życia oraz ich małżonków i dzieci do lat 18 lub w przypadku nauki dziecka, do ukończenia przez nie 25 roku życia.

Warto wiedzieć, że poszczególne pakiety mają różne składowe. Pakiety medyczne możesz więc dopasować do swojego trybu życia, potrzeb oraz aktualnej sytuacji. W ramach wykupionych świadczeń można uzyskać wsparcie w nagłych wypadkach. Można zapisać się do lekarza lub wykonać specjalistyczne badania np. rezonans, tomografię czy badania laboratoryjne.

Prywatna opieka medyczna

Dzięki wykupieniu prywatnej opieki medycznej w PZU (Plan na Zdrowie) masz możliwość uzyskania wizyty u specjalisty bez skierowania, w krótkim czasie i wybranej przez siebie lokalizacji. Możesz również wykupić ubezpieczenia dodatkowe. Ubezpieczenia dodatkowe wspierają również w ciężkich chorobach. Dzięki ubezpieczeniu W Ciężkiej Chorobie otrzymasz wsparcie w 16 ciężkich chorobach. W przypadku wystąpienia nowotworu chroni Cię ubezpieczenie W Leczeniu Nowotworu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *